FERIE ZIMOWE W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM W KRAKOWIE
14 – 25 stycznia 2019

 


Tytuł:
Życie ludzi na przestrzeni wieków


1.    Poniedziałek:     
Zajęcia ludności w pradziejach
(warsztaty)
Dzieci zapoznają się z czynnościami wykonywanymi przez ludność żyjącą w dawnych czasach. W trakcie zajęć mają szansę popracować na krosnach, zemleć ziarna i wykonać własne niepowtarzalne paciorki nawleczone na nitkę.


2.    Wtorek:
Sumerowie
(prezentacja+ warsztaty)
W trackie zajęć dzieci poznają świat starożytnych Sumerów, zapoznają się z pismem klinowym oraz ozdobami. W czasie warsztatów dzieci zapisują tabliczkę glinianą pismem klinowym oraz wykonują biżuterię na wór sumeryjskiej.


3.    Środa:         
W średniowiecznym skryptorium
(prezentacja + warsztaty)
Dzieci zostają wprowadzone w świat średniowiecznego skryby. Za pomocą prezentacji multimedialnej przekazane zostaną najciekawsze informacje dotyczące tego zawodu. W trakcie warsztatów dzieci wcielają się w rolę skryby i przy użyciu gęsiego pióra oraz atramentu ćwiczą gotycki alfabet oraz wykonują ozdobny inicjał.


4.    Czwartek:     
Indianie z Ameryki Północnej
(prezentacja + warsztaty)
Za pomocą prezentacji multimedialnej dzieci przenoszą się w świat Indian z Ameryki Północnej, poznają różnice pomiędzy tipi a wigwamem oraz różne plemiona zamieszkujące Amerykę Północną. W czasie warsztatów dzieci własnoręcznie wykonują indiański totem.


5.    Piątek:         
Sakiewki
(wystawa + warsztaty)
W czasie zajęć dzieci zapoznają się z ubiorem ludności zamieszkującej tereny Małopolski od 70 000 p.n.e do 1300 r.n.e. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie ozdabiają płócienne sakiewki.  

 

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja:
 tel: 12 422 71 00 w. 43
e-mail: rezerwacja@ma.krakow.pl


 

Koszt zajęć:
-    grupy zorganizowane 7zł /osoba + 70 zł od grupy (opiekunowie – bezpłatnie)
-    osoby indywidualne 10 zł /osoba,
-    Bon Kultury 5 zł /osoba


Istnieje możliwość przygotowania zajęć dla grup zorganizowanych na dowolny temat z ogólnej oferty edukacyjnej oraz z oferty zimowej, o innej godzinie niż 12:00.
Całoroczna oferta edukacyjna dostępna jest na stronie:
http://www.ma.krakow.pl/artykuly.php?i=7.372&gl=1&j=0

Osoby zainteresowane zajęciami „Poszukiwacze Skarbów", realizowanymi w ramach Bonu Kultury, prosimy o kontakt telefoniczny 12 422 71 00 w. 43

 

        FERIE 2019 W MAK