ZAJĘCIA EDUKACYJNE - WARSZTATY

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ARCHEOLOGIEM”

Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Warsztaty mają formę zabaw, podczas której uczniowie przyswajają wiedzę z zakresu historii oraz archeologii. Zajęcia odbywają się według scenariusza:

wizyta w zamku księcia – zwiedzanie renesansowej rezydencji obronnej oraz ekspozycji

wykop archeologiczny – uczestnictwo w zaimprowizowanych badaniach wykopaliskowych;

prehistoryczne żniwa – zabawy polegające na żęciu zboża krzemiennymi sierpami i rozcieraniu ziarna na mąkę przy pomocy kamiennych żaren.

Zajęcia wakacyjne indywidualne dla dzieci odbywać się będą, w lipcu i sierpniu w każdy czwartek od godz. 10.00 do 13.00, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym: +48 (12) 640 80 60

Na terenie Muzeum istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć plastycznych i zorganizowania zabaw w plenerze. Ogrodzony teren położony jest na uboczu, z dala od głównych traktów komunikacyjnych. Po wcześniejszym ustaleniu - ognisko wraz z pieczeniem kiełbasy.

opłata: 3 zł od osoby + 40 zł od grupy

 

„AKADEMIA SKRYBY”

Zajęcia w Akademii będą prowadzone w okresie wczesnowiosennym, późnojesiennym i zimowym. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat i mają na celu przybliżenie pracy skryby-zakonnika przepisującego ręcznie księgi. Uczestnicy po krótkim wprowadzeniu otrzymają gęsie pióra i na podstawie przygotowanych wzorów będą kreślić i zdobić średniowieczne litery, słowa i zdania.

Cena zajęć: 3 zł od uczestnika oraz bilet warsztatowy 40 zł od grupy

Kontakt: 12 640 80 60, akolasa@ma.krakow.pl